Değişen Dinamik: Spotify aboneliğiniz için potansiyel fiyat artışı

Değişen Dinamik: Spotify aboneliğiniz için potansiyel fiyat artışı

Universal Music Group CEO’su Lucian Grainge, akış satışlarının düşüşünden endişe duydu ve “artist merkezli” yeni bir yaklaşım önerdi. Universal Music ve Warner Music Group’un tahmini veya düşen geliri raporlarında görüldüğü gibi müzik endüstrisinin büyümesi yavaşlayabilir. Kayıtlı müzik satışları geçtiğimiz yıl dünya çapında yüzde 9 oranında artış gösterdiğinden, önde gelen yayın hizmetleri zengin Batı pazarlarında popülerliğinin zirvesine ulaştı ve reklamcılık işleri yavaşlıyor ve bu da gelirleri daha da düşürüyor.

Müzik yöneticileri, büyümenin yeni kaynaklarını keşfetmenin bir yolu olarak sahtekarlıkları engellemek ve üst düzey müzisyenler için ödüller toplamak için araştırıyorlar. Bazı akış platformları hayran kaynaklı royalties’e bakarken, büyük etiketler ünlü sanatçıların şarkı başına daha cömert bir şekilde ödenmesi gerektiğini düşünüyorlar. YouTube ve Spotify gibi web sitelerinin sunduğu erişilebilirlik göz önüne alındığında, profesyonel ve amatör performansları ayırt etmek zordur.

Fiyat artışları kısa vadeli bir düzeltme olarak görülüyor. ABD’de Spotify’ın temel fiyatı, yıllar boyunca önemli fiyat artışları olan Netflix’ten farklı olarak ayda 10 dolar olarak kalmıştır. Müzik sektörü, yayın ücretlerinin artması gerektiğini düşünüyor olsa da, dijital firmaları etkileyen engeller var. Netflix, orijinal içeriğinin müzik akışı şirketlerine kıyasla sunumunu iyileştirdiğini iddia ederken, müzik sağlayıcıları hala hak sahiplerine büyük miktarda para vermek zorundalar.

Ancak, teknoloji şirketleri finansal baskılarla karşı karşıya olduğu için fiyatları yükseltmeye başladılar. Amazon ve Apple Music zaten bunu belirli planlar için yaptılar ve Spotify belirli pazarlarda aile planı ve temel planı için fiyatları artırdı. Spotify’ın CEO’su Daniel Ek, ABD’de potansiyel fiyat artışını öne sürdü ve müzik şirketleri gelecekteki sözleşmelerin bir parçası olarak düzenli artışlar önerdi.

Bu senaryoda, şirketler fiyatları yükseltmeye başladıklarında nadiren durdukları için tüketici sonunda kaybediyor. Spotify kullanıyorsanız, muhtemelen yeni gelişmeleri öğrenmek isteyeceksiniz. Eğer öyleyse, spotifypremium-apk.com.tr’u işaretleyin ve son Spotify haberleri ile sayfamızı güncellediğimizde tekrar kontrol etmeye devam edin.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *